«

»

Eyl 20 2016

Bu Yazı bas

GENEL ANESTEZİ ALTINDA ENGELLİLERİ DİŞ ÇEKİMLERİ

DAHA ÖNCEDEN GENEL ANESTEZİ ALTINDA TEDAVİSİ YAPILMASI GEREKEN HASTALARIN İL DIŞINA SEVK EDİLMEKTEYDİ. MUŞ DEVLET HASTANESİYLE YAPILAN PROTOKOL GEREĞİ BU TÜR HASTALARIMIZIN MERKEZİMİZDEN GÖREVLENDİRİLEN HEKİMLER TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Sıkıntıları Engelliyor”
Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Gürcan Gökdağoğlu, “Aramızda imzalanan protokolle artık hizmetleri burada veriyoruz. Hem hastaların çevre illere gitmede ulaşımın sıkıntısını ortadan kaldırıyor. Hasta sahibine olan sıkıntıları engelliyor. Maddi ve manevi külfet bir nebze de olsun azaltılıyor” dedi.
Tarih: 24.1.2017 05:57:40

Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nde hayata geçirilen proje ile engelli hastaların genel anestezi ile diş çekimleri yapılıyor. Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Muş Devlet Hastanesi´nin imzaladığı protokol çerçevesinde hayata geçen proje ile hasta ve hasta yakınları maddi zorluklar çekmeden ve kent dışına sevk edilmiyor. Söz konusu hizmetle ilgili olarak hastane başhekimi Dr. Gürcan Gökdağoğlu ve Hastane Müdürü Fehmi Koç´u ziyaret eden engelli hasta babası Celal Bahçe hizmetlerden ötürü teşekkürlerini iletti.

“YAPTIĞIMIZ BİR EKİP İŞİDİR”

Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Gürcan Gökdağoğlu, imzalanan protokolle önemli bir hizmeti hayat geçirdiklerini söyledi. Hasta ailelerinin de büyük bir külfetten kurtulduğunu kaydeden Dr. Başhekim Gökdağoğlu, “Bizim amacımız Devletin bize sunduğu imkanları halka hizmet olarak yansıtmaktır. Hastanemizde birçok hizmet veriyoruz. 24 saat hizmet ve mesai dışı hizmet veriyoruz. Evde sağlık hizmetiyle, engelli, hasta ve yaşlı hastalar için evde sağlık hizmetleri adı altında protez ve dolgu gibi hizmetleri sunmaya çalışıyoruz. Fakültelere sevk edilen hastaları; Erzurum, Diyarbakır, Van gibi aramızda imzalanan protokolle artık hizmetleri burada veriyoruz. Hem hastaların çevre illere gitmede ulaşımın sıkıntısını ortadan kaldırıyor. Hasta sahibine olan sıkıntıları engelliyor. Maddi ve manevi külfet bir nebze de olsun azaltılıyor. Bundan sonra bu hizmetleri en iyi şekilde sürdüreceğiz. Devlet hastanesinin de birimleri bizlere yardımcı oldular. Devlet hastanesinin de Müdürü hakeza yardımcı oldular. Protokolle bütün bu hizmetleri verebiliyoruz. Bu bir ekip işidir. Hekim arkadaşlarımız ve Devlet Hastanesinin doktorları, teknisyenleri ile birlikte yaptığımız bir ekip işidir” diye konuştu.

“KAYGILARIMIZ DA VARDI”

Hastane yönetimine teşekkürlerini ileten Celal Bahçe, hastasının durumunu anlatarak, “Daha önce müracaat ettim engelli çocuğum için. Dişlerinden çektiği sıkıntılar vardı. Hepsini ya da teke tek nasıl alırız diye. Hocamız sistemi anlattı. Bizde önceden bilmediğimiz için kaygılarımız da vardı. Sağ olsunlar bütün işlemler yapıldı. Yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Fatih hocamın yardımıyla anestezi uzmanları bu konuyu çözdüler. Bugüne kadar engelli çocuğum hiçbir tane dişim ağrıyor demedi. Diş çekmek için hastaneye getirdiğimizde kaçıp gitmişti o derece kötüydü. Teşekkürlerimizi bildirmek için buraya geldik. Hocalarımıza ve anestezi uzmanlarına, teknisyenlerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

http://www.sanalbasin.com/mobil/sikintilari8-engelliyor8-17341802/

 

 

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINDA BİR İLK

Engelli vatandaşların genel anestezi ile diş çekimlerinin Muş’ta başladığını belirten Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Fehmi Koç, engellilerin artık Muş’ta çok rahat bir şekilde tedavi olabileceğini söyledi

25 Ocak 2017 Çarşamba 19:52
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINDA BİR İLK

Engelli vatandaşların genel anestezi ile diş çekimlerinin Muş’ta başladığını belirten Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Fehmi Koç, engellilerin artık Muş’ta çok rahat bir şekilde tedavi olabileceğini söyledi

Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde büyük bir sağlık hizmeti projesi hayata geçti. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde daha önce genel anestezi ile diş çekimleri yapılamadığından, engelli hastalar il dışına sevk edildiği için hasta ve hasta yakınları maddi zorluklar çekerek, il dışına tedaviye gönderilmekteydi.
Engelli hastaların diş çekimi ve tedavisi sırasında sürekli hareket etmeleri ve kontrolsüz davranmalarından dolayı Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde de genel anestezinin olmaması nedeniyle tedavileri yapılamıyordu.
Bu sıkıntıları gidermek için Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Gürcan Gökdağoğlu ve Hastane Müdürü Fehmi Koç güzel bir proje geliştirerek engellilerin sıkıntılarını büyük ölçüde gidermeyi başardılar.
Bundan sonra bu tür hastaları Muş Devlet Hastanesi ameliyathanesinde yapılacak genel anestezi ile Diş Hastanesi Hekimleri tedavilerini yapacaklar. Bugün itibarıyla ilk hasta engelli bir çocuk Muş Devlet Hastanesi Ameliyathanesinde genel anestezi uygulanarak tedavi edildi.
Hastanın babası bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada çocuğunun burada tedavi edilmesinin çok mutlu olduğunu, daha önce bir diş çekimi için il dışına sevk edildiklerini söyledi.
Haliyle hem maddi olarak hem de engelli çocuğunun il dışına götürmenin çok zor olduğunu ifade ederek, burada bu hizmetin verilmesi için çaba gösteren yöneticilere minnettar olduğunu söyledi.
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Fehmi Koç da yaptığı açıklamada “Genel anestezi altında Muş Devlet Hastanesi ameliyathanesinde yapmış olduğumuz engelli çocuğumuzun il dışına sevki yapılmadan çürümüş dişlerini çektik. Daha önceden fakülte hastanelerine sevk ediliyordu. Diş hastanesi olarak Muşlu hemşerilerimizin hizmetindeyiz, halkımızın desteğiyle daha iyi ve kaliteli hizmetin peşindeyiz. Muş Devlet Hastanesi idarecilerine ve de ameliyathane çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.
Merkezlerini her türlü ihtiyaca cevap verebilecek hale getirmeye çalıştıklarını belirten yöneticiler, vatandaşların memnuniyeti ve kaliteli sağlık hizmeti vermeye devam edeceklerini söylediler.

KAYNAK: http://www.sanalbasin.com/agiz-ve-dis-sagliginda-bir-ilk-17374773/

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://musadsm.gov.tr/?p=175